Hranice vybojovaly vítězství

Kopřivnický Kichner se snaží překonat dvojblok hráčů Hranic Kopřivnický Kichner se snaží překonat dvojblok hráčů Hranic foto: Martin Třískala

ZUBR Extraliga - 24.kolo

Hranice – Kopřivnice 31:28 (18:12)

Vzájemné utkání těchto celků má vhledem ke geografické blízkosti měst a hráčské i funkcionářské provázanosti obou týmů vždy nádech derby a jen málokdy tak v závěrečném skóre dělí obě mužstva větší brankový rozdíl. Bylo tomu tak i dnes, přestože Hraničtí si během utkání dokázali vybudovat až osmibrankový náskok, na němž se střelecky podíleli nejvýrazněji Čadra s Bajgarem. Celým zápasem se však vlekly spousty technických chyb a zahozených akcí. Po krátké přetahované o vedení v prvních minutách si náskok začaly budovat Hranice a o poločase vedly už 18:12. Po celou druhou půli se Kopřivnice snažila tuto ztrátu dotáhnout a přiblížila se až na tři branky (55. minuta, 28:25). Na víc jí však síly nestačily, a tak i přes zbrklost a nepřesnosti nakonec vítězství vybojovaly Hranice.

• Nejlepší střelci Hranic: Bajgar 6, Čadra 6, Galus 5/3
  • Nejlepší střelci Kopřivnice: Hanzelka 6, Kichner 6, Aspridis 5/1
  • Sedmimetrové hody: 3/2 – 1/0
  • Vyloučení: 7 (ČK Šíra, přímá ČK Kučerka) – 6 (ČK Pernička)
  • Rozhodčí: Nesvadba, Simu