Pátek, 03 Červen 2011 13:37

Karviná udržela naději na bronzovou medaili

ZUBR Extraliga – 10.kolo – skupina o 1.-6.místo

Hranice – Dukla 23:27 (11:12)

Karviná minimálně do zítřejšího večera, kdy se utká Zubří s Plzní, udržela naději na bronzovou příčku v ZUBR Extralize. Začátek se lépe vydařil domácímu celku, který získal vedení 5:3 (9.minuta). O deset minut později ale Karviná svou čtvrtou brankou v řadě otáčela skóre na 9:8 ve svůj prospěch a až do poločasu byl stav vyrovnaný s maximálně jednogólovým rozdílem. Také vstup do druhého poločasu vyšel lépe Hranicím, které třemi góly otočily nepříznivé poločasové skóre na 16:14. V další čtvrthodině se ale hraničtí dokázali prosadit již jen třikrát, zatímco Karviná kontrovala hned devíti brankami. Tím získala pětigólové vedení 23:18 a vítězství i přes tříbrankovou sérii domácích v závěru udržela až do konce. Nyní jí nezbývá nic jiného než čekat na výsledek zítřejšího duelu v Zubří, ve kterém by jí k medaili musela pomoci Plzeň svým vítězstvím nad týmem Valachů.

• Nejlepší střelci Hranic: Pavlíček 8/4, Bajgar 5, Čadra 4
  • Nejlepší střelci Karviné: Polášek 7/2, Horák 4, Sviták 4, Kotrč 4
  • Sedmimetrové hody: 4/4 – 0
  • Vyloučení: 4 – 7
  • Rozhodčí: Kohout, Vaník