Neděle, 20 Listopad 2011 18:27

Lovosice těsně zvítězily

Berka  napomohl Lovosicím k dalšímu vítězství. Berka napomohl Lovosicím k dalšímu vítězství. Foto Patrik Pátek

Tipgames extraliga - 10. kolo

Lovosice – Plzeň 27:25 (15:14)

Mladý celek Plzně přijel do Lovosic odčinit domácí porážku ze čtvrtfinále českého poháru s Karvinou. Zkušený celek domácích ještě posílil lovosický rozehrávač Berka vracející se po zranění. Prvních deset minut zápasu bylo vyrovnaných, oba celky předváděly kombinační házenou a prosazovaly se především z prostoru spojek a pivota. Střelecky se dařilo především domácímu Chroustovskému, a tak to bylo v 16. minutě 11:7. Potom ale Motlík zamkl branku Plzně, z křídla vychytal reprezentanta Motla a Plzeň šňůrou pěti branek otočila skóre na 12:11. Vyrovnané skóre se drželo až do poločasu. Rozhodující pro průběh a konečně i výsledek utkání však byl fakt, že za prvních třináct minut druhé půle proměnila Plzeň jen jedinou branku, což znamenalo vedení domácích 22:15. Západočechy vrátila do hry přesilovka za faul Horkého. Snížili na rozdíl čtyř branek a přibližně tento rozdíl trval až do konce utkání. Dva slepené góly v poslední minutě už skóre jen kosmeticky upravily.

• Nejslepší střelci domácích: Chroustovský 6/3, Motl 5, Krahulík 5
  • Nejlepší střelci hostů: Škvařil 7/1, Květoň 4, Tonar 3, Bečvář 3, Šindelář 3, Vinkelhöfer 3
  • Sedmimetrové hody: 4/3 – 2/1
  • Vyloučení: 3 - 4
  • Rozhodčí: Opava, Válek