Středa, 10 Listopad 2021 21:38

Osmifinále Českého poháru mužů přineslo Hranicím další vítězství

Český pohár - 4. kolo - osmifinále

LIBEREC HANDBALL 27:28 TJ CEMENT HRANICE

Osmifinále Českého poháru mužů přineslo zajímavé a v několika případech i dramatické souboje, nakonec se ale ve čtvrtfinále představí pouze extraligové týmy. Favorita nepřekvapily Hustopeče, Vsetín, Zlín ani Šťáhlavy, i když Liberec sahal po skvělém postupu mezi nejlepší osmičku.

Nakonec ale extraligový zástupce z Hranic roli papírového favorita potvrdil. Bylo to těsné, ještě tři minuty před koncem dokonce vedli domácí házenkáři Liberce, Patrik Matula jim zařídil nejtěsnější možné vedení 27:26. Nakonec ale postup Hranicím vystřelil Matyas Pinkas. Ten nejprve vyrovnal na 27:27, po poradě, ke které tým svolal trenér Hudeček, pak přidal Pinkas i rozhodující trefu na 28:27. V posledních dvaceti vteřinách utkání už domácí osud utkání nezvrátili.

Tým Králova Pole zajížděl do nedalekých Hustopečí už v pátek 5. listopadu během reprezentační přestávky a se soupeřem si poradil poměrně přesvědčivě vítězstvím o patnáct branek 36:21. Jedenáctibrankovým rozdílem si postup zajistily Lovosice ve Vsetíně a třináct branek dělilo týmy Dukly Praha a Sokola Šťáhlavy (21:34, vítězství Dukly). Nejvýraznější výhru odvezla ze Zlína Plzeň, úřadující mistr vyhrál na jihovýchodě Moravy skutečně jednoznačně rozdílem šestadvaceti tref 43:17.

O poznání vyrovnanější pak byla trojice zbývajících „extraligových“ duelů. Dvoubrankové vítězství před domácím publikem vybojovali hráči Nového Veselí nad výběrem Jičína, o tři branky to skončilo v Zubří, kde ale postup nakonec slavila Karviná. Pět gólů dělilo na konci utkání družstva Kopřivnice a Maloměřic, postup patří domácí Kopřivnici.

Už ve čtvrtek bude v sídle sekretariátu rozlosováno pohárové čtvrtfinále, do kterého po středečním dohrání osmifinálových soubojů tedy nastoupí tato osmička týmů: SKKP Handball Brno, Lovci Lovosice, TJ Sokol Nové Veselí, Talent tým Plzeňského kraje, TJ Cement Hranice, HCB Karviná, KH Kopřivnice a Dukla Praha.

• pá 5. 11. 19:30 HÁZENÁ LEGATA HUSTOPEČE 21:36 SKKP HANDBALL BRNO
  • út 9. 11. 18:00 KLUB HÁZENÉ VSETÍN 29:38 LOVCI LOVOSICE
  • út 9. 11. 19:00 TJ SOKOL NOVÉ VESELÍ 30:28 HBC RONAL JIČÍN
  • st 10. 11. 17:00 HANDBALL CLUB ZLÍN, Z.S. 17:43 TALENT TÝM PLZEŇSKÉHO KRAJE
  • st 10. 11. 18:00 LIBEREC HANDBALL 27:28 TJ CEMENT HRANICE
  • st 10. 11. 18:00 HC ROBE ZUBŘÍ 24:27 HCB KARVINÁ
  • st 10. 11. 18:00 KH KOPŘIVNICE 36:31 SHC MALOMĚŘICE BRNO
  • st 10. 11. 19:30 SOKOL ŠŤÁHLAVY 21:34 HC DUKLA PRAHA