Duel Hranice - Jičín skončil remízou

Ilustracní foto Ilustracní foto

Tipgames extraliga - 12. kolo

Hranice – Jičín 26:26 (16:13)

V neděli se v Hranicích uskutečnil televizní zápas, kdy se u nás představil celek Jíčína. Jíčín bojuje tak jako Hranice o první šestku, tak to bylo pro oba celky hodně důležité utkání..

Lépe do utkání vstoupili hosté kdy vedli 3:1 . Poté hraničtí zabrali a v 16 minutě už svítilo na ukazateli stav 9:4 pro Hranice. Hraničtí si vedení udržovali po celou první půli a v 30. minutě byl stav 16:13 pro domácí. V průběhu prvních minut druhého poločasu, domácí tradičně zaspali a v 33.minutě byl stav 16:16. Oba celky se poté přetahovali ve vedení až do závěrečných minut. V 57.minutě dokonce hostující Babák přetlačil vedení na jičínskou stranu . V 59. minutě však naštěstí Galus vyrovnal na 26:26.

Hned z protiútoku přišli jíčínští o míč, dát vítěznou branku se však domácím už nepovedlo. Z hostujícího mužstva lze vyzdvihnout především Tomáše Babáka, který dal 9 branek. Z domácího celku Zdeňka Čadru, který dal rovněž 9 branek. Kučerka v důležitých momentech podržel svými zákroky tým.

Dělba bodů je v konečné fázi spravedlivá. Je pravdou,že v závěrečné desetiminutovce domácí lakcní střelbou a technickými chybami, se o konečné vítězství připravili sami.

Pro domácí je to v konečné fázi ztráta bodu. Ale vzhledem k průběhu podzimních zápasů, má postup do první šestky pořád ve svých rukou.

• Nejlepší střelci Hranic: Čadra 9, Indrák 6, Galus 5/3
  • Nejlepší střelci Jičín: T. Babák 9/4, Naimann 4, Vocásek 4, Kraus 4
  • Sedmimetrové hody při hře: 3/3 – 4/4
  • Vyloučení: 3 - 2
  • Rozhodčí: Halada, Pavlát