Plzeň v šestnáctém kole extraligy házené zvítězila na palubovce Hranic

STRABAG Rail extraliga – 16. kolo

TJ Cement Hranice – Talent Tým Plzeňské kraje 21 : 37 (10:19)

video-logo

Odkaz na Facebook

Předposlední celek tabulky s obhájcem mistrovské trofeje a finalistou letošního poháru nestíhal držet krok od začátku zápasu. Jakub Douda, Tomáš Nejdl a Jan Stehlík se podělili o osm branek a ve třinácté minutě donutili domácího trenéra Jaroslava Hudečka sáhnou k prvnímu oddychovému času (3:8). Po něm dokázaly Hranice snížit, na 6:9 upravil stav David Lefan. Následně se ale znovu hlasitě ozval Douda s Nejdlem, po jejichž zásazích vedla Plzeň 16:9. V posledních dvou minutách stihl přidat tři góly také Petr Linhart a Plzeň tak vedla v poločase o devět branek.

Na začátku druhého poločasu se oba týmy ve střílení branek poctivě střídaly, po čtyřiceti minutách hry Plzeň vedla poprvé v zápase o deset gólů, o což se postaral Petr Linhart (14:24). Vítěz utkání byl tou dobou již známý, Hranice se snažily alespoň udržet, v lepším případě stáhnout rozdíl ve skóre. Góly Urbánskiho, Zbránka ani Fulnečka ale nestačily, na každý inkasovaný gól Plzeň odpovídala, ve druhém poločase trápil domácí obranu hlavně Škvařil a Linhart. Poslední minuty pak patřily Marku Korbelovi, jenž se trefil třikrát v řadě, poslední gól utkání vstřelil Milan Škvařil.

• Nejlepší střelci Hranic: Urbański 5/1, Plaček 3/1, D. Lefan 3
  • Nejlepší střelci Plzně: Douda 7/3, T. Nejdl 6, Linhart 6
  • Sedmimetrové hody při hře: 4/3 – 3/3
  • Vyloučení: 2:1
  • Rozhodčí: Halada Petr, Kosmák Jan

Naposled upraveno Neděle, 06 Únor 2022 08:40