Extraliga mužů – 7. kolo Play Out

HBC JVP STRAKONICE 1921 – TJ CEMENT HRANICE 24:20 (15:12)

video-logo

Odkaz na Facebook

Zlomové momenty: Po 22 minutách ještě Cement vedl zásluhou Jana Ševčíka 11:10, pak ale přišel kolaps, který Hranice stál dobře rozehraný zápas, jelikož do přestávky přidaly už jen jednu branku. Osm minut před koncem zápasu zvyšoval Adam Nejdl na 24:16 a o osudu utkání bylo rozhodnuto. Ve zbytku duelu už se sice Strakonice neprosadily a hosté trochu stáhli své manko, ale o body už zabojovat nemohli.

Zajímavost zápasu: Cement přicestoval do Hranic se dvěma brankáři a pouze se sedmi hráči do pole. Zajímavá situace nastala v okamžiku, když dostal ve 48. minutě Matyáš Pinkas červenou kartu a Hranice už nemohly ani vystřídat. Přesto se dokázaly favorita relativně držet.

Nejlepší střelec: Adam Nejdl, 23letá levá spojka Strakonic, jako jediný vsítil šest branek a v dosavadní sezoně nastřílel 110 gólů.

Mládí vpřed: Za Hranice naskočil i 21letý Jan Ševčík, který ještě nastupuje za druholigový Kostelec na Hané, a na postu střední spojky zaznamenal čtyři branky.

Co výsledek znamená: Strakonice už mají na předposlední Maloměřice náskok pěti bodů, Mamuti ale mají odehraný o zápas méně. Hranice zůstávají beznadějně poslední se dvěma body.

• Nejvíce branek: A. Nejdl 6, Landsinger 4, Nový 3 – Dořičák 5, Ševčík 4, Sirčo 4
  • Sedmimetrové hody při hře: 4/2 – 3/1
  • Vyloučení: 3:3
  • ČK: 48. Pinkas (HRA)
  • Rozhodčí: Filip Barták – Karel Hladký