Extraliga mužů – 8. kolo Play Out

TJ CEMENT HRANICE – SHC MALOMĚŘICE BRNO 30:20 (13:13)

video-logo

Odkaz na Facebook

Zlomové momenty: Už v prvním poločase Hranice cenily zuby. V 18. minutě zvyšoval na 9:6 Filip Dořičák, na tento nástup ale ještě Majlont stačil zareagovat a do kabin se šlo za vyrovnaného stavu 13:13. Hranice dominovaly až ve druhé půli, kde inkasovaly pouhých 7 branek. Rozhodujícím okamžikem byla pasáž mezi 38. – 43. minutou zápasu, kdy si Cement vybudoval pětibrankový náskok (20:15) a Mamuti už neměli sílu na to, aby s nepříznivým vývojem něco udělali.

Zajímavost zápasu: Hranice dokázaly zvítězit poprvé v této sezoně. V soutěžním zápase přitom Cement naposledy vyhrál 14. května 2022, když porazil v prvním barážovém utkání Strakonice.

Nejlepší střelec: 25letý Jakub Padalík zazářil i v druhém utkání proti Majlontu v play-out. Naposledy mu nastřílel 8 branek. V tomto klání to bylo sice o jednu méně, avšak tato výhra dodá Cementu potřebné sebevědomí do závěrečných bojů.

Mládí vpřed: Šimon Siročák, kterému je 20 let, nastřílel do branky Maloměřic 6 gólů a vylepšil si své maximum v Chance Extralize. Stejný počet branek zaznamenal i o rok starší Jan Ševčík.

Co výsledek znamená: Hranice stáhly manko na předposlední Maloměřice. Stále ale ztrácejí 10 bodů a baráž o udržení je nemine. Majlont přišel o šanci dostat se před Strakonice.

• Nejvíce branek: Padalík 7, Siročák 6, Ševčík 6 – Horut 5, Koubek 4, Kachlík 4
  • Sedmimetrové hody při hře: 5/2 – 3/2
  • Vyloučení: 4:3
  • ČK: Svoboda (MAL)
  • Rozhodčí: Lukáš Moravec – Martin Tůma