Hranice si prohráli tento zápas tím, že vůbec nedávali vyložené šance

Chance Extraliga mužů – 4. kolo

TJ SOKOL NOVÉ VESELÍ – TJ CEMENT HRANICE 30:24 (17:10)

video-logo

Odkaz na Facebook

Zlomové momenty: Domácí si v první desetiminutovce vypracovali náskok tři branek, který postupně navyšovali a v poločasové pauze vedli 17:10. Hranice se snažily utkání zvrátit ve druhé půli, jenže konzistentním výkonem Sokol udržoval své vedení a nakonec slavil první dva body v novém ročníku.

Zajímavost zápasu: Veselí neprohrálo ve vzájemných zápasech s Cementem už devět utkání v řadě.

Nejlepší střelec: Jakub Flajsar zapsal sedmibrankový duel již podruhé. V prvním kole předvedl podobný výkon proti pražské Dukle.

Co výsledek znamená: Sokol získal první body do tabulky a odlepil se ze dna, zatímco Hranice na první radost z výhry stále čekají.

Pozápasové rozhovory:

Jan Běloch, trenér Nového Veselí: „Chtěli jsme se zápasem odrazit trošku k většímu sebevědomí, což se nám podařilo. Myslím si, že Hranice podaly dobrý výkon. Viděli jsme, že tým je lepší než v minulé sezoně, hráči měli světlé okamžiky, celek má život a energii. Bojovali o každou situaci. Na začátku zápasu nás hodně trápila spolupráce s pivoty, tam to bylo velmi dobré z jejich strany. Zároveň nás hodně potrápili brankáři, hlavně v prvním poločase, kde měli asi dvanáct zákroků. Kdybychom měli v této fázi lepší efektivitu střelby, mohli jsme zápas zlomit úplně. Druhý poločas se z mého pohledu trošku dohrával z naší strany, dost jsme to točili, už to bylo vyrovnané. Dá se říci, že zápas se pro nás stále udržoval v určité bezpečné zóně, ale rozhodně jsme si představovali, že dokážeme předvést lepší výkon.“

David Flajsar, levá spojka Nového Veselí: „Jsem velmi rád, že jsme po třech zápasech konečně dokázali ve čtvrtém kole vyhrát a dostat do Veselí body. Výkon to pořád nebyl stoprocentní. Čekají nás teď těžší soupeři a musíme určitě předvést lepší výkony, hlavně v zakončování, protože šance jsme si vytvořili. Obrana fungovala také dobře, dostat v prvním poločase deset gólů není špatné. Musíme ale pokračovat, makat na trénincích a zlepšovat se, protože máme velké cíle. Je čas, abychom začali získávat body. Určitě musím taky zmínit fanoušky, přišla plná hala. Pro nás hráče je to vždycky super. Naši fanoušci jsou skvělí a vytváří krásnou atmosféru. Doufáme, že takto budou chodit a fandit i nadále.“

Radim Brož, trenér Hranic: „Gratuluji domácím k vítězství. Šli jsme do utkání s tím, že se ve Veselí pokusíme vyhrát. Myslím si, že se zápas zlomil v naší přesilovce za stavu 7:9, kterou jsme prohráli 0:2 a rázem bylo skóre 7:11. Celkově posledních patnáct minut prvního poločasu rozhodlo o celém utkání. V šatně jsme si řekli, že chceme pokračovat ve hře, kterou jsme si letos nastavili. Jsem rád, že to tým nepoložil, druhou půli jsme o branku vyhráli. Pro mě je to nějaké povzbuzení do další práce. Ještě jednou gratulace Veselí, protože proměnili šance a jednoznačně si vítězství zasloužili.“

Luděk Piwko, střední spojka Hranic: „V prvé řadě také gratuluji domácím. Musím jen souhlasit se slovy trenéra. Prohráli jsme si zápas tím, že jsme nedávali vyložené šance. V prvním poločase nejméně sedm, osm šancí. Brankáři nám chytali výborně, ale my jsme jim to střelecky ani obranou nevrátili.“

• Nejvíce branek: J. Flajsar 7, Šůstek 4, D. Flajsar 3, Gregorovič 3, Tomášek 3 – Korger 5, Galia 4, Padalík 3, Pelák 3
  • Sedmimetrové hody při hře: 2/2 – 2/2
  • Vyloučení: 4:2
  • Rozhodčí: Petr Kichner – Michal Vacula