Neděle, 11 Prosinec 2011 17:00

Vyrovnaný duel regionálního derby skončil remízou

Frýdecký Holbein dnes přispěl k zisku bodu třemi brankami. Frýdecký Holbein dnes přispěl k zisku bodu třemi brankami. Foto Zdeněk Šrubař

Tipgames extraliga – 13. kolo

Frýdek – Místek – Hranice 23:23 (11:13)

V zápase dvou moravských celků hostil Frýdek-Místek Hranice a zápas měl nádech regionálního derby.Začátek utkání byl velice vyrovnaný, oba soupeři se koncentrovali na obrannou činnost, která převažovala nad útokem a tak nepadalo tolik branek, jak je v moderní házené zvykem. Na obou stranách se dařilo oběma brankářům likvidovat vytvořené šance a tak až po několika nepřesnostech domácích se nám podařilo si vytvořit i čtyřbrankový náskok 10:6. Avšak po několika našich chybách a díky špatnému zakončení domácí korigovali a ještě do poločasu se jim podařilo snížit na rozdíl dvou branek a za příznivého stavu 13:11 jsme odcházeli do kabin.

Na začátku druhé půle se frýdeckým hráčům podařilo srovnat, zápas byl i nadále velice vyrovnaný a obě družstva se střídala ve vedení. Však ve 48. minutě se nám podařilo odskočit tak jak v prvním poločase na rozdíl čtyř branek a pro nás to vypadlo velmi slibně, i když do konce utkání zbývalo pro domácí dostatek času zápas obrátit. A také se jim to podařilo, neboť nakupené nepřesnosti a špatné zakončení umožnily domácím nejen stav srovnat, ale jít dokonce minutu před koncem do vedení.

V závěru jsme odvolali brankáře Kučerku z brány a nasadili do pole sedmého hráče a díky Čadrovi se nám podařilo nakonec vyrovnat a tak zápas skončil dělbou bodů 23:23

• Nejlepší střelci Frýdku-Místku: Meca 4, Unger 4, Dyba 4, Hes 4
  • Nejlepší střelci Hranic: Čadra 7, Galus 5/1, Šíra 4
  • Sedmimetrové hody při hře: 1/1 – 3/1
  • Vyloučení: 1 – 7