Sobota, 10 Prosinec 2011 10:30

Dukla zvítězila rozdílem jedné branky

Dukelští se těsnou výhru v Lovosicích opravdu vychutnali. Dukelští se těsnou výhru v Lovosicích opravdu vychutnali. Foto Patrik Pátek

Tipgames extraliga – 13. kolo

Lovosice – Dukla 25:26 (13:11)

První měření dvou loňských nejúspěšnějších celků skončilo v Praze remízou, podobné drama sledovali diváci i dnes v Lovosicích. Dukla hned na úvod vyrukovala na soupeře s vysunutou obranou a právě obrany dominovaly celému utkání. Úvodní minuty vycházely lépe domácím, kolem konce první čtvrtiny se však Dukla zkoncentrovala a bylo vyrovnáno 7:7. Ve 20. minutě už ale měli dvoubrankové vedení zpět na svém kontě Lovosičtí (9:7), poločas skončil 13:11. Dvoubrankový náskok si drželi domácí i ve druhém poločase. Největším stínem utkání bylo jednoznačně zranění Lehockého, kterého po úderu do hlavy odnášeli zdravotníci ve 45. minutě z palubovky. V poslední čtvrtině se začalo utkání, v němž po celou dobu dominovaly obrany, ještě přiostřovat, oba celky se střídaly ve dvojnásobném oslabení. Poslední desetiminutovku vypjatého utkání zahajovali hráči za pouhé jednobrankové ztráty Dukelských (22:21). Čtyři minuty před koncem bylo vyrovnáno na 23:23. Obě družstva několikrát podrželi brankáři, jak dukelský Petržala, tak lovosický Šálek. Na začátku poslední minuty se Dukla zásluhou Šustka poprvé v utkání dostala do vedení 25:24, Berka však obratem vyrovnal. O vítězství Dukly tak rozhodl v dramatickém závěru tři vteřiny před koncem z těžkého křídelního úhlu Kotrč.

• Nejslepší střelci domácích: Motl 9/1, Berka 5/1, Škvařil 4
  • Nejlepší střelci hostů: Kotrč 8/2, Piskač 5, Horák 4
  • Sedmimetrové hody: 4/2 – 5/4
  • Vyloučení: 4 - 5
  • Červená karta: Milan Kotrč as. trenéra
  • Rozhodčí: Horáček, Novotný