Brno dohrálo se šestibrankovým mankem

V Brně se dnes bránilo tvrdě. V Brně se dnes bránilo tvrdě. Foto Alex Wipf

Tipgames extraliga – 13. kolo

Brno – Karviná 30:36 (17:15)

Během prvního poločasu se v Brně schylovalo k překvapení kola. Karviná, která do Králova Pole zavítala, se sice podle předpokladů ujala v úvodu utkání vedení, nedokázala ho však zvětšit do více než dvoubrankových rozměrů, a tak bylo už ve 20. minutě vyrovnáno 8:8. Po zbytek na branky poměrně bohatého poločasu pak tahali za delší konec domácí a o přestávce tak na ukazateli skóre svítil stav 17:15 ve prospěch Brňanů. Že si do moravské metropole přijeli pro body, začali Karvinští ukazovat kolem 35. minuty, kdy začalo skóre systematicky a rychleji narůstat právě na straně hostujícího celku. Domácí si dobře rozehrané utkání zkomplikovali několika chybami a do poslední desetiminutovky utkání vykračovali se sedmibrankovou ztrátou. Karvinští totiž dokázali rychlými útoky trestat chyby domácího celku a toto šestibrankové manko už hráči Králova Pole do konce utkání nesmazali.

• Nejslepší střelci domácích: Hubáček 9/2, Kudla 7, Koubek 3/3, Pasek 3
  • Nejlepší střelci hostů: Petrovský 7, Kružík 6, Sliwka 5, Chudoba 5/1, Požárek 5
  • Sedmimetrové hody: 6/5 – 3/1
  • Vyloučení: 6 - 5
  • Rozhodčí: Bečička, Horák