Na Dukle se odehrála napínavá podívaná

Z extraligového duelu Plzeň (modrá) - Dukla Z extraligového duelu Plzeň (modrá) - Dukla foto: Jiří Bervida

Tipgames extraliga – 14. kolo

Dukla – Plzeň 29:27 (17:15)

Napínavá podívaná se odehrávala i na Dukle. Tady si žádný ze soupeřů nedokázala vytvořit více než tříbrankové vedení, častěji však museli dotahovat náskok soupeře hráči hostujícího celku. Ve 13. minutě bylo skóre 8:4 pro domácí, Plzeňští se však vždy dokázali dotáhnout na rozdíl jediného gólu (25. minuta 13:12). Dvanáct minut před koncem zápasu bylo skóre dokonce vyrovnané 24:24, v 51. minutě vedla Plzeň 26:25. Čtyři branky v řadě z ruky Piskače a Svitáka však vrátily tříbrankový náskok domácím. Několik neproměněných šancí a dobré zákroky domácího brankáře Petržaly pak znamenaly to, že Škvařilova čtvrtá branka v zápase byla pouze korekcí na konečných 29:27.

• Nejslepší střelci domácích: Kotrč 10/2, Piskač 7, Mráz 4
  • Nejlepší střelci hostů: Strýc 7/2, Bečvář 4, Škvařil 4, Šindelář 4
  • Sedmimetrové hody: 3/2 – 4/3
  • Vyloučení: 3 - 4
  • Rozhodčí: Novák, Hanák