V Hranicích byl vyrovnaný první poločas

Hranický Pavlíček brání Lehockého z Dukly, za nimi přihlíží Piskač Hranický Pavlíček brání Lehockého z Dukly, za nimi přihlíží Piskač foto: Martin Třískala

ZUBR Extraliga – 1. – 6. místo – 2. kolo

Hranice – Dukla 23:27 (11:12)

Vše mohlo být jinak, nebýt řady technických chyb a zbytečných ztrát míče domácího celku. Na řadě střeleckých neúspěchů měly lví podíl výkony tradičně výborných gólmanů obou celků Kučerky s Petržalou. Ještě po celou první dvacetiminutovku druhé půle se drželi domácí v těsném závěsu za Pražany (50. minuta 21:21). V závěrečných minutách ale byli domácí, jež z pozice posledního celku horní šestky opravdu toužili zabodovat, až příliš často pro své obranné zákroky vylučováni a zbytečně často ztráceli míč. Každou jejich chybu dokázali zkušení dukelší kanonýři trestat a posledních deset minut vyhráli 6:2. Hraničtí tak ani tentokrát nenapravili více než neúspěšný vstup do nadstavbové části.

• Nejlepší střelci Hranic: Indrák 7, Čadra 5, Galus 4, Pavlíček 4/2
  • Nejlepší střelci Dukly: Polášek 7/2, Horák 4, Sviták 4, Kotrč 4
  • Sedmimetrové hody: 2/2 – 5/2
  • Vyloučení: 4 - 2
  • Rozhodčí: Kavulič, Skružný