Ve šlágru kola vybojovala vítězství Karviná

Přestup Viktora Hastíka byl jednou z nejzajímavějších zimních změn Přestup Viktora Hastíka byl jednou z nejzajímavějších zimních změn Foto Ivo Dudek

Tipgames extraliga – 15. kolo

Karviná – Dukla 28:25 (16:13)

Toto utkání patřilo k těm nejzajímavějším, které 15. kolo extraligy slibovalo. Poprvé se v nových dresech představily nové posily obou celků – v tom dukelském Šik, v karvinském Hastík. A jejich přítomnost na hřišti byla znát. Například Viktor Hastík poslal Karvinou poprvé v utkání do vedení, když v 16. minutě zvýšil na 8:7. Dostal dost prostoru, aby se domácímu publiku představil, spolu s Petrovským plnili dukelskou síť a Karviná si po celou druhou čtvrtinu utkání udržovala tří, čtyřbrankový náskok. První polovina druhé třicetiminutovky vyšla lépe Dukelským, kteří zagresivnili obranu a konečně se dostali ke své silné zbrani – rychlým útokům, díky kterým postupně ukrajovali z karvinského náskoku, aby deset minut před koncem Kotrč vyrovnal na 23:23. Drama se ale nakonec v Karviné nekonalo, protože karvinský gólman Drápal zamkl svou klec. A naopak v útočné fázi byl úspěšný Požárek. Ve šlágru kola tak vybojovala vítězství Karviná.

• Nejslepší střelci domácích: Petrovský 8, Požárek 7/1, Sliwka 5
  • Nejlepší střelci hostů: Lehotský 5, Piskač 5, Mráz 5
  • Sedmimetrové hody: 5/3 – 0/0
  • Vyloučení: 4 - 5
  • Rozhodčí: Horáček, Novotný