Neděle, 12 Únor 2012 18:55

Doma Hranice poraženy Karvinou

Tipgames extraliga – 16. kolo

Hranice – Karviná 26:28 (13:13)

Do utkání vstoupili lépe domácí. Držel je Kučerka, střelecky se dobře vedlo Indrákovi, a tak brzy vedly Hranice 3:1. Trenér Trtík zatáhl za záchrannou brzdu, v oddechovém čase své hráče usměrnil a v 10. minutě už bylo vyrovnáno 4:4. V dalším průběhu bylo skóre vyrovnané, Karviná však stále dotahovala mírný náskok domácích. O možnost zlepšit svou skórovou situaci se házenkáři Karviné připravovali nečekaně vysokým počtem technických chyb.

Dramatický a vyrovnaný souboj viděli diváci i ve druhém poločase. Rozhodnutí přišlo kolem 50. minuty, kdy Karviná šňůrou čtyř branek otočila skóre z 19:21 na 23:21. Hraničtí bojovali, ale skvěle střílející Petrovský (autor posledních čtyř branek) v karvinském dresu už vyrovnání nepřipustil.

• Nejlepší střelci Hranic: Indrák 6, Galus 5/2, Čadra 4, Šíra 4
  • Nejlepší střelci Karvine: Petrovský 8, Diviš 6/2, Sliwka 3, Vančo 3, Hastík 3, Kalous 3
  • Úspěšnost zákroků: Kučerka 26%
  • Úspěšnost zákroků: Fabián 29 %
  • Sedmimetrové hody při hře: 2/2 - 4/4
  • Vyloučení: 3- 4
  • Rozhodčí: Frieser, Jevčák