Sobota, 25 Únor 2012 22:54

Třeboň podlehla Plzni celkem vysoko

Tipgames extraliga – 18. kolo

Třeboň – Plzeň 17:24 (9:10)

První poločas u rybníka Svět přinesl pěknou podívanou a vyrovnanou hru a nic nenasvědčovalo, že ve druhé půli domácí Jihočeši tak propadnou. Skóre bylo zcela vyrovnané, i když Třeboňští stále dotahovali soupeřův minimální náskok. Zlom v utkání přišel ve 43. minutě. Na šňůru pěti branek z ruky plzeňských kanonýrů Tonara a Šindeláře domácí nezareagovali, další útok proti třeboňské síti pak přišel tři minuty před koncem. Tehdy už dělilo oba soupeře osm branek (15:23). Žádný z domácích střelců nezapsal do své kolonky více než tři trefy a i malá střelecká úspěšnost Třeboňských (jen 17 vstřelených branek) byla dokladem, že plzeňská obrana vedená Motlíkem je dlouhodobě silnou zbraní Západočechů a jedním z důvodů, proč dnes soupeři podlehla Třeboň vysoko 17:24.

• Nejslepší střelci domácích: Štěch 3, Zbíral 3, Kotlaba 3/1
  • Nejlepší střelci hostů: Tonar 5, Šindelář 5, Bečvář 4
  • Sedmimetrové hody: 2/1 – 2/1
  • Vyloučení: 2 - 5
  • Rozhodčí: Brůna, Vostatek