Pětibrankové manko už Frýdečtí nezkorigovali

Berka, autor pěti branek Lovosic Berka, autor pěti branek Lovosic Foto Patrik Pátek

Tipgames extraliga – 19. kolo

Lovosice – Frýdek-Místek 30:25 (18:15)

Domácí se ujali diktátu utkání hned po prvních pěti minutách a brzy si vypracovali náskok 7:3 (8. minuta). O dalších osm minut později ale bylo vše jinak a hosté vyrovnali na 10:10. V závěru poločasu opět překulili Lovosičtí vedení na svou stranu a do konce utkání už jej nepustili ze svých rukou. Dlouho se drželi házenkáři hostujícího družstva na dostřel dvou tří branek, v závěru utkání ale jako by jim došly síly. Deset minut před koncem prohrávali o pět 23:28 a největší měrou se na tom podíleli Motl s Berkou. Pětibrankové manko už Frýdečtí do konce utkání nezkorigovali, když od 49. minuty proměnili jen dvě branky a z Lovosic odjíždějí poraženi.

• Nejslepší střelci domácích: Motl 8/4, Škvařil 6, Berka 5
  • Nejlepší střelci hostů: Hes 6/1, Dyba 4/2, Meca 4
  • Sedmimetrové hody: 5/4 - 5/3
  • Vyloučení: 3 - 4
  • Rozhodčí: Větrovský, Zych