Sobota, 11 Červen 2011 17:33

Kvalifikace o EURO 2012: Češi slaví postup!

Reprezentant Jan Filip v utkání proti Nizozemsku Reprezentant Jan Filip v utkání proti Nizozemsku ČSH - Alex Wipf

Česko – Nizozemsko 38:26 (22:13)

Naši házenkáři dnes měli jediný cíl – před domácím publikem odčinit středeční porážku z Řecka a potvrdit tak postup na evropský šampionát do Srbska. Nizozemci oproti tomu neměli co ztratit, do zápasu vstoupili odhodlaně a nebojácně a otevřeli brankové skóre utkání. S českým celkem pak drželi krok do sedmé minuty střetnutí, kdy ze spojky snižovali na rozdíl jediné branky 5:6. Jejich častá střelba z tohoto prostoru, která byla překvapivě úspěšná, pak nedovolila Čechům vyrážet do rychlých protiútoků. Postupem času ale soupeř ztrácel dech a kupily se především jeho technické chyby. Čeští házenkáři v dalších minutách zcela převzali otěže utkání a i bez nejlepšího házenkáře světa Jíchy, kterého vystřídal do útoku Horák, vyhráli úsek v rozmezí 7.-19.minuty poměrem 11:1! V brance jim k tomu pozorným výkonem pomáhal gólman Petr Štochl. Na ukazateli tak v závěru druhé desítky prvního poločasu svítil již jedenáctibrankový rozdíl 17:6. Nizozemci v zápětí kontrovali sérií tří branek a do konce poločasu se pak s našimi hráči střídali ve skórování. V poločase pak Češi vedli 22:13.

Pět minut čekali diváci na první branku ve druhé půli a opět to byl soupeř, který se dokázal prosadit jako první. Další minuty nabídly hned sérii českých vyloučení, po kterých naši házenkáři více jak minutu hráli dokonce ve třech mužích v poli. Soupeř i díky přesilové hře snížil na rozdíl osmi branek 19:27 a trenér Lipták si vybral oddechový čas. V něm nabádal naše házenkáře k větší koncentrovanosti i po zbytek zápasu. Český celek nakonec dotáhl bez probémů utkání do zdárného konce a díky čtyřgólové sérii branek v závěru utkání pak dosáhl i na vysoký brankový rozdíl 38:26. V dobrém světle se v českém týmu uvedli i brankář Mrkva a křídelník Motl.

Bez ohledu na výsledek posledního utkání mezi Řeckem a Norskem pak mohli Češi společně s fanoušky slavit postup na další evropský šampionát. Gratulujeme!


Sestava a branky Česka: Mrkva, Štochl - Sklenák 5/1, Jícha 4, Piskač 4, stehlík 3, Filip 5, Horák P. 6, Motl 4, Sobol 2, Vítek 2, Kubeš 3, Nocar, Juříček, Horák R., Hynek

Sedmimetrové hody: 2/1 - 3/2, vyloučení: 3 - 3, rozhodčí: Yudchyts, Kot (BLR) , diváků: 900


Poslední zápas 6. skupiny:

Norsko - Řecko 31:25

Konečná tabulka:

  1. Norsko 10b
  2. Česko 8b
  3. Řecko 5b
  4. Nizozemsko 1b
Naposled upraveno Pondělí, 05 Prosinec 2011 19:34
zpět na úvod