Sobota, 24 Březen 2012 03:52

Plzeň brněnský tým porazila

Tipgames extraliga - 22. kolo

Brno – Plzeň 20:23 (8:11)

V Plzni se museli vyrovnat s bolestivou ztrátou účasti v horní šestce a chuť si měli spravit v Brně. Tady se ale rozhodně nekonaly žádné brankové hody a v jarní části dobře nastartovaní Plzeňští vybojovali „jen“ tříbrankové vítězství. V první půli trvalo dnešním soupeřům dlouho, než se rozstříleli. Řada střeleckých pokusů končila mimo cíl, se spoustou ran si poradili brankáři a to na obou stranách. Poločasové skóre bylo chudých 8:11, když se v závěru první třicetiminutovky začalo přece jen střelecky trochu lépe dařit Západočechům. Ve druhé půli to dlouho vypadlo, že dnes Královopolští udrží body doma. Ve 40. minutě se domácí chopili vedení 14:13 a o to je Plzeňští připravili až pět minut před koncem. Pak už si ale hosté svůj náskok i přes ohromné nasazení domácích a výborné zákroky brankáře Bavlnky pohlídali a potvrdili tak své vyšší tabulkové postavení.

• Nejslepší střelci domácích: Mičola 6/3, Joppek 5, Večeřa 3
  • Nejlepší střelci hostů: Škvařil 6, Bečvář 4, Čiviš 4
  • Sedmimetrové hody: 3/3 – 1/1
  • Vyloučení: 2 - 3