Sobota, 24 Březen 2012 04:00

Předpokládané vítězství Zubří na Kopřivnicí

Tipgames extraliga - 22. kolo

Kopřivnice – Zubří 29:38 (15:18)

Hosté podle očekávání vlétli do utkání s vervou a po pěti minutách vedli 3:1. Domácí Kopřivnice ale rychle srovnala krok a při oslabení Zuberských šla dokonce do vedení. Zraněného Malinu vystřídal v 16. minutě v brance Orság. Zpět do vedení se Valaši dostali ve 20. minutě (10:11) a po sérii čtyř rychlých branek do sítě domácích si trenér Kopřivnice Bartoň vyžádal oddechový čas. Ani to ale Kopřivnici nehodilo zpět do pohody a o přestávce ztrácela na Zubří tři branky. Nízký poločasový rozdíl byl však vzhledem k tabulkovému postavení dnešních soupeřů trochu nečekaný. Od začátku druhého poločasu ale koncentrovanější Zubří už drželo otěže utkání pevně ve svých rukách. Po deseti minutách vedli Valaši o osm (20:28) a asi sedmi až devítibrankový náskok si udržovali po zbytek zápasu. Střelecky se dařilo hlavně Stržínkovi s Jurkou a Zubří po zlepšeném výkonu ve druhé půli dosáhlo téměř „povinného“ vítězství, které ho drží v těsném závěsu za vedoucí Duklou.

• Nejslepší střelci domácích: Rachač 11/2, Frančík 5, Aspiridis 4, Veřmiřovský 4/1
  • Nejlepší střelci hostů: Stržínek 7/1, Jurka 6, Vyjídák 5, Hanták 5
  • Sedmimetrové hody: 3/3 – 5/2
  • Vyloučení: 5 - 4