Sobota, 14 Duben 2012 19:14

Dukla splnila povinnost a vyhrála

Tipgames extraliga – nadstavba 1. – 6. místo – 1. kolo

Dukla – Přerov 36:22 (19:12)

Hanáci sice proklouzli do horní šestky na poslední chvíli, ale rozhodně nepřijeli na hřiště lídra odevzdaní. Až do 14. minuty a skóre 7:7 byla hra velmi vyrovnaná. Duklu držel Petržala v brance, v dresu Přerova střelecky v úvodu zářil Kavka. Poprvé se do dvoubrankového náskoku dostala Dukla až v 15. minutě paradoxně při vlastním oslabení. Posledních pět minut první půle ale hosté nezvládli, a tak šli Pražané do kabin zásluhou šňůry branek se sedmibrankovým náskokem. Toto vedení bylo ve 38. minutě již desetibrankové, rozstřílel se totiž Vojtěch Šik a Vydra v brance Přerova tahal ze sítě jeden míč za druhým. Posledních patnáct minut se již utkání pouze dohrávalo. Diváci viděli postupně na hřišti všechny hráče obou laviček, včetně brankářských dvojek Suchého a Macháčka. Dukla tak splnila povinnost a na úvod nadstavby přehrála celek z Hané rozdílem čtrnácti branek

• Nejslepší střelci domácích: Mráz 6, Piskaš 5, Kastner 5
  • Nejlepší střelci hostů: Pernička 5/1, Kovařík 5/1, Plšek 3, Kavka 3
  • Sedmimetrové hody: 1/1 – 4/2
  • Vyloučení: 6 - 2
  • Rozhodčí: Frieser B., Frieser L