Frýdek - Místek dokázal Duklu porazit i podruhé v sezóně

Frýdek-Místek vz Dukla Frýdek-Místek vz Dukla ČSH

ZUBR Extraliga - 17.kolo

Dukla – Frýdek-Místek 28:29 (16:16)

Podceňovaný Frýdek-Místek potvrdil narůstající formu a podruhé v této sezóně porazil Duklu, tentokrát dokonce na její vlastní palubovce. O výhře Frýdku nakonec rozhodla chyba jinak výborného domácího gólmana Petržaly. Přetahovaná o maximálně dvoubrankový náskok se vlekla celým utkáním. Zkušený trenér hostů Kekrt ukázal, že umí na Duklu své svěřence výborně připravit, naopak mladým hráčům Dukly jakoby chyběla motivace. Stínem utkání byla přímá červená pro nejlepšího střelce hostů Daniela Hojníka udělená v poslední minutě utkání za stržení unikajícího protihráče.

• Nejlepší střelci Dukly: Polášek 7, Horák 4, Kastner 4
  • Nejlepší střelci Frýdku: Hojník 9/2, Vacula 6, Meca 5
  • Sedmimetrové hody: 5/3 – 2/2, vyloučení: 3 – 7 (přímá ČK Hojník), rozhodčí: Kohout, Novák, diváků: 140

Lovosice – Přerov 36:27 (14:16)

Rozjetého aspiranta na letošní titul nedokázali přibrzdit ani Hanáci, i když jednoznačné utkání diváci v lovosické hale rozhodně neviděli v průběhu první půle. Fanoušci očekávali po předchozí výrazné výhře nad Karvinou „vraždění neviňátek“, místo toho však sledovali v prvním poločase obrat Přerova ze stavu 4:9 na 11:9, o který se zasloužila především přerovská „Z“ (Zemánek, Zedek). Trenér Srba pak o přestávce svým svěřencům naordinoval správnou taktiku, neboť domácí vyhráli první desetiminutovku druhé půle 9:2 (41. minuta 23:18) a prakticky tak rozhodli o výsledku utkání. Stejně je ale devítibrankový rozdíl ve skóre na konci zápasu pro hosty krutý.

• Nejlepší střelci Lovosic: Motl 13/1, Krahulík 6, Havlát 5/1
  • Nejlepší střelci Přerova: Pernička 5/2, Zedek 4, Zemánek 4, Buček 4
  • Sedmimetrové hody: 3/2 – 2/2, vyloučení: 2 - 7, rozhodčí: Halada, Zych, diváků: 658

Zubří – Jičín 27:18 (14:11)

První branku na Valašsku sice vstřelil hostující Naimann a poprvé a naposledy v zápase tak poslal svůj tým do vedení, pak totiž až do desáté minuty padaly střely jen do jičínské sítě (6:1). Po time outu hostujícího trenéra Babáka dokázali Severočeši zkorigovat na jednobrankový rozdíl (10:11), i tak však odcházeli domácí do šaten s tříbrankovým náskokem. Tento po návratu na hříště rychle navýšili na rozdíl sedmi branek. Rozhodující pro konečné vítězství domácích byl úsek mezi 50. a 58. minutou, který vyhráli 5:0, a dali tak utkání punc rozdílu třídy.

• Nejlepší střelci Zubří: Mika 8/3, Číp 8/1, Stržínek 5
  • Nejlepší střelci Jičína: Babák 5/1, Masák 4, Bareš 3, Naimann 3/1
  • Sedmimetrové hody: 4/4 – 4/2, vyloučení: 5 (ČK Stržínek) – 5, rozhodčí: Hanák, Kosmák, diváků: 800
Naposled upraveno Sobota, 17 Září 2011 08:10