Sobota, 10 Září 2011 11:40

Hladká výhra Zubří

Tipgames Extraliga – 1. kolo

Třeboň – Zubří 18:32 (7:14)

V Třeboni uctili aktéři úvodního duelu letošního házenkářského ročníku tragické neštěstí hokejového celku Lokomotivu Jaroslavl minutou ticha. Potom už ale vlétli Zubřané na svého soupeře jako smršť a než se domácí rozkoukali, vedli hosté v 6. minutě 4:1. Jihočeši sice zpřísnili obranu, i tak však častěji padaly střely do branky Třeboně a tak už ve 13. minutě za stavu 2:7 sáhl trenér Pavlovský po brzdě v podobě oddechového času. V závěru poločasu se kupily chyby na obou stranách a několik úspěšných zákroků předvedl domácí gólman Jareš. Úvod druhé půle se opět vydařil lépe Valachům a ve 42. minutě byl už rozdíl ve skóre desetibrankový (11:21). Poslední desetiminutovku vyhráli Zubřané 9:3, když se střelecky předvedl především mladičký Kasal, a hosté tak pohodlně dovedli utkání do vítězného konce.

• Nejlepší střelci Třeboně: Loskot 4/2, Baierling 4/1, Brcháň 3
  • Nejlepší střelci Zubří: Kasal 6, Mika 6/1, Mičkal 4, Randýsek 4
  • Sedmimetrové hody: 3/3 – 2/1
  • Vyloučení: 1 - 1
  • Rozhodčí: Kohout, Vaník