Hrálo se s obrovským nasazením a velmi tvrdě

Hrálo se s obrovským nasazením a velmi tvrdě Autor fotografií Alex Wipf

Tipgames extraliga – nadstavba 1. - 6. místo – 4. kolo

Zubří – Karviná 27:27 (11:13)

Ve šlágru kola jakoby se zezačátku nemohli Zuberští na vlastní palubovce rozkoukat. Lefan byl neprůstřelný, Petrovský pálil jak o život, a tak na konci první pětiminutovky prohrávalo Zubří 1:5. Pak se konečně Valaši chytli a stáhli manko na jediný gól. Hrálo se s obrovským nasazením a velmi tvrdě, jak již bývá při měření sil mezi těmito celky obvyklé. Ve 13. minutě ze sedmičky vyrovnal Stržínek, o dvě minuty později za dvojnásobné přesilovky šlo Zubří poprvé do vedení. Po zbytek poločasu se maximální jednobrankové vedení přelévalo z jedné strany na druhou. Několik neproměněných šancí v závěru první třicetiminutovky vedlo k tomu, že dvoubrankový náskok si odnášeli do šaten Karvinští. Nepřesnosti Zubřanů mohly pramenit i z velkého tlaku, jenž na sobě Valaši po úspěchu Dukly cítili. Karviné vyšel lépe i úvod druhé půle, ve 35. minutě vedli už 16:12 a Zuberští ne a ne dostat míč za Lefanova záda. Nervy pracovaly a hra se přitvrzovala. Ve 40. minutě za stavu 14:19 si domácí trenér Mika vzal oddechový čas, ani to však nevedlo k úspěchu a Petrovský zvyšoval svým osmým gólem už na šestibrankový rozdíl. Zubří se nedařilo prakticky nic, i když jeho hráči šli do akcí s nasazením zdraví. Jedenáct minut před koncem prohrávalo stále Zubří o pět branek, paradoxně však dvouminutový trest dostal trenér Trtík. Čtyři minuty před koncem vykřesali jiskru naděje Hanták se Stržínkem a Mičkalem (23:25) a stíhací jízda nabírala na tempu! Stržínek dotáhnul na 24:25 a zuberská hala bouřila! Po faulu na Hantáka, který proti bývalým spoluhráčům bojoval jako lev, proměnil dvě minuty před koncem Stržínek svou osmou sedmičku a bylo vyrovnáno. V zápětí individuálním únikem Mičkal poslal Zubří do vedení. Nervy na uzdě však Karvinští neudrželi a Požárek po potyčce viděl červenou. Drama pokračovalo do posledních vteřin. V poslední čtvrtminutě za vyrovnaného stavu proměnily obě strany trestné hody a utkání tak skončilo remízou

• Nejslepší střelci domácích: Stržínek 12/9, Mičkal 4, Jurka 3, Hanták 3
  • Nejlepší střelci hostů: Petrovský 9/4, Hastík 7, Požárek 3
  • Sedmimetrové hody: 10/9 – 4/5
  • Vyloučení: 6 – 13
  • Červená karta: Sliwka, přímá ČK Požárek
  • Rozhodčí: Opava, Válek