Sobota, 28 Duben 2012 03:32

Dukla si nemohla dovolit žádné zaváhání

Tipgames extraliga – nadstavba 1. - 6. místo – 4. kolo

Dukla – Jičín 34:24 (18:12)

Pro duely těchto dvou celků byla v letošním ročníku charakteristická obrovská vyrovnanost. Dukla si však minimálně kvůli souboji se Zubřím nesmí dovolit zaváhat a tentokrát to schytali Jičínští. Ti právě poté, co kvalitnímu soupeři z Dukly letos dokázali vždy silně vzdorovat, dnes podlehli v Praze rozdílem deseti branek. Vyrovnaný průběh mělo utkání do 20. minuty a stavu 8:8. Pak tři rychlé branky Piskače a Lehockého a dobré zákroky Petržaly postavily základy gólového úniku Dukelských. O přestávce byl rozdíl ve skóre šestibrankový, šest minut po návratu ze šaten už osmibrankový. Nepříznivý stav se hostujícímu celku podařilo ještě korigovat ve 43. minutě na rozdíl čtyř branek (24:20), přičemž největší zásluhu na tom měl mladý ostrostřelec Babák. Potom už ale házenkáři Jičína dokázali skórovat jen čtyřikrát, v posledních pěti minutách se dokonce odmlčeli úplně. Řadu jejich střel vychytal Suchý, který vystřídal Petržalu v brance domácích a na kulatém desetibrankovém rozdílu uzavřel skóre úspěšnou sedmičkou Sýkora.

• Nejslepší střelci domácích: Krupa 7/2, Piskač 7, Rama 4, Lehocký 4, Kastner 4
  • Nejlepší střelci hostů: Babák 6, Zeman 6/3, Naimann 3, Vocásek 3, Kraus 3
  • Sedmimetrové hody: 4/3 – 3/3
  • Vyloučení: 1 – 4
  • Rozhodčí: Bečička, Horák