Sedmnáctibrankový rozdíl pro Plzeň

Foto Hynek Sladký Foto Hynek Sladký

Tipgames extraliga – nadstavba 7. – 12. místo – 5. kolo, předehrávka

Plzeň – Kopřivnice 36:19 (18:8)

Podobně jako minulý víkend Plzeň, tentokrát si výlet přes republiku obohatila jedním zápasem navíc Kopřivnice. Po včerejším vítězství nad Třeboní přijela o další body bojovat do Plzně, tady však sklidila jen vysokánskou porážku. Už po patnácti minutách prohrávali Kopřivničtí vysoko 10:2, o přestávce byla jejich ztráta už desetibranková 18:8. A první část druhého poločasu byla pro Kopřivnici ještě neúspěšnější. Do 44. minuty skórovali jen čtyřikrát, zatím co do jejich sítě padlo hned jedenáct plzeňských střel, především z ruky Škvařila s Bečvářem a Vinkelhöferem. Na druhé straně skóroval víckrát než jednou pouze Gřes. Za stavu 29:12 tak bylo už vše rozhodnuto a utkání už se jen dohrávalo. Posledním hřebíčkem bylo pět rychlých branek Bečváře s Pohlmanem, které uzavřely skóre zápasu na vysokém sedmnáctibrankovém rozdílu.

• Nejslepší střelci domácích: Škvařil 9, Vinkelhöfer 6, Květoň 5, Pohlmann 5
  • Nejlepší střelci hostů: Gřes 13/6
  • Sedmimetrové hody: 0/0 – 7/6
  • Vyloučení: 2 - 3
  • Rozhodčí: Brůna, Vostatek