Neděle, 11 Září 2011 17:14

Lefan podržel Karvinské

Radost Romana Bečváře, autora devíti branek v utkání proti Karviné. Radost Romana Bečváře, autora devíti branek v utkání proti Karviné. Hynek Sladký

Tipgames Extraliga – 1. kolo

Plzeň – Karviná 21:21 (9:9)

Diváci v Plzni neviděli v prvním poločase příliš mnoho branek a velkou zásluhu na tom měla tradiční opora Západočechů gólman Motlík. Na konci první desetiminutovky prohrávala Karviná už 1:5. Až pětibrankovou ztrátu začali stahovat Karvinští mezi 12. a 24. minutou. Tehdy si domácí vybrali slabou chvilku a nedokázali ani jedinkrát skórovat. Hosté otočili skóre ze stavu 7:2 na 7:8 a pohodlný náskok Plzně byl ten tam. Druhý poločas byl velmi vyrovnaný. Mírné vedení udržovala na své straně Plzeň, v 54. minutě vedla dokonce čtyřbrankovým rozdílem (20:17), přičemž značnou měrou se na tom podílel skvěle střílející Bečvář. Tři minuty před koncem ale Kružík vyrovnal, Lefan podržel Karvinské několika výbornými zákroky a schylovalo se k závěrečnému dramatu. V poslední půlminutě dělil oba celky jen jediný gól, trenér Trtík připravil se svými svěřenci v oddechovém čase závěrečnou akci a ta dopadla úspěšně.

• Nejlepší střelci Plzně: Bečvář 9/2, Vinkelhöfer 3, Tonar 2, Čiviš 2, Škvařil 2
  • Nejlepší střelci Karviné: Petrovský 6, Sliwka 5, Chudoba 2, Mlotek 2, Kružík 2, Kalous 2
  • Sedmimetrové hody: 2/2 – 0/0
  • Vyloučení: 5 (přímá ČK Škvařil) - 4
  • Rozhodčí: Kavulič, Skružný