Neděle, 06 Květen 2012 03:43

Po velkém dramatu Hranice o bod poraženy

Plzeňský Strýc při jednom ze soubojů s gólmanem Kučerkou. Plzeňský Strýc při jednom ze soubojů s gólmanem Kučerkou. Foto Hynek Sladký

Tipgames extraliga – nadstavba 7. – 12. místo – 7. kolo - předehrávka

Plzeň – Hranice 27:26 (11:13)

UV předehrávce sedmého kola jsme se představili v Plzni, která měla před tímto zápasem o tři body více, ale jeden zápas k dobru. Abychom si udrželi reálné šance na sedmou příčku, bylo potřeba získat oba body.První poločas se nám taky vydařil. Dařilo se nám eliminovat plzeňské spojky a sami jsme se prosazovali proti obraně domácích a škoda jen zbytečných technických chyb, které dovolily Plzni se držet na dostřel. Ale i přesto jsme udrželi dvoubrankové vedení až do poločasu.

Na začátku druhého poločasu jsme neuvěřitelně promarnili možnost odskočit na větší brankový rozdíl, neboť jsme často ztroskotali na plzeňském brankáři Misařovi a navíc ztráty míče dovolily Plzni výsledek korigovat. Ale i přesto jsme až do 41. minuty vedli především díky střelecké úspěšnosti Weintritta a Šíry. Poté ale přišel zkrat. Nedokázali jsme využít dvakrát po sobě přesilovou hru. Ba naopak jsme přesilovky prohráli 0:3 a Plzeň dokázala zápas otočit a strhnout vedení na svou stranu. Plzeň si pak až do konce zápasu udržovala mírné vedení a ani osobní obrana na Bečváře či Škvařila nestačila na to, abychom získali v Plzni nějaké body.

• Nejlepší střelci Plzně: Škvařil 7, Bečvář 6, Strýc 5/2
  • Nejlepší střelci Hranic: Weintritt 7, Magrl 6/6, Šíra 4, Indrák 4
  • Úspěšnost zákroků: Kučerka 38%
  • Sedmimetrové hody při hře: 2/2 – 6/6
  • Vyloučení: 8 – 1
  • Červená karta: Pohlmann
  • Rozhodčí: Větrovský, Zych