Neděle, 06 Květen 2012 13:10

Pět minut před koncem bylo rozhodnuto

Tipgames extraliga – nadstavba 1. – 6. místo – 6. kolo

Přerov – Dukla 24:29 (11:19)

Po dnešním podvečerním zápase má Dukla na nejžhavějšího soupeře v boji o titul dvoubrankový náskok. Poté, co Valaši odjeli z Lovosic bez bodu, sklidili totiž Pražané celé dva body na úrodné Hané. V Přerově vlétli do zápasu vervou, zaskočili soupeře a už po jedenácti minutách vedli 8:1. Sedmibrankový náskok si dlouho udržovali a deset minut před přestávkou dokonce navýšili rozdíl na deset gólů 16:6. Bodoval hlavně Šůstek, sekundoval mu Mráz a o přestávce vedli házenkáři z hlavního města o osm branek. Ve druhé půli se domácí zkoncentrovali a v úseku hry mezi 36. a 41. minutou mocně stáhli manko na pět branek (16:21). Podařilo se to přesně mířícímu Mužíkovi s Kovaříkem. Potom ale hosté opět zabrali a svůj vysoký náskok si vzali zpět. Pět minut před koncem za stavu 20:28 bylo rozhodnuto, a tak korekce domácích na 24:29 byla již jen kosmetickou úpravou.

• Nejslepší střelci domácích: Kavka 8/1, Kovařík 4, Zemánek 4
  • Nejlepší střelci hostů: Šůstek 7, Šik 5, Mráz 4
  • Sedmimetrové hody: 3/1 – 0/0
  • Vyloučení: 4 - 6
  • Rozhodčí: Kavulič, Skružný