Frýdek-Místek tříbrankové vítězství uhájil

I v této pozici dokáže Holbein vystřelit. A úspěšně! I v této pozici dokáže Holbein vystřelit. A úspěšně! Foto Zdeněk Šrubař

Tipgames extraliga – nadstavba 7. – 12. místo – 6. kolo

Frýdek – Místek – Brno 33:30 (19:12)

Prvních pět minut bylo ve Frýdku maximálně vyrovnaných, ale pak domácí nastoupili dynamičtěji a šňůrou několika branek se Brnu vzdálili na rozdíl deseti branek. Královopolští sice ještě před přestávkou hlavně díky Večeřovi snížili stav na 19:12, i tak se ale zdálo být téměř rozhodnuto. O to dramatičtější byl ale překvapivě závěr zápasu. V 50. minutě korigovali hosté na čtyřbrankový rozdíl a Frýdečtí znovu odskočili. Když však tři minuty před koncem čtyřmi brankami v řadě Musil s Hubáčkem zase stáhli manko na tři branky, vypadalo to ještě na napínavý finiš. Domácí házenkáři se už ale zkoncentrovali, vyvarovali se stejných chyb, jako v 50. minutě Večeřa, který byl potrestán červenou kartou za faul na hráče v rychlém útoku, a tříbrankové vítězství uhájili.

• Nejslepší střelci domácích: Hes 7/1, Petrovský 5, Unger 4, Dyba 4, Kichner 4
  • Nejlepší střelci hostů: Hubáček 6, Večeřa 6, Musil 5/1
  • Sedmimetrové hody: 2/1 – 1/1
  • Vyloučení: 1 – 4
  • Červená karta: Večeřa
  • Rozhodčí: Novotný, Samek