Valaši si vychutnali standing ovation

Valaši si vychutnali standing ovation Foto Alex Wipf

Tipgames extraliga - nadstavba 1. - 6. místo - 7. kolo

Zubří – Dukla 37:34 (20:16)

Od začátku utkání se zkušená rozhodcovská dvojice snažila držet otěže zápasu pevně v rukách a trestala všechny hrubosti v tomto vypjatém měření sil o první místo tabulky. Dukla začala na soupeře ztrácet v druhé pětiminutovce hry, kdy nezvládla vlastní přesilovku, rozstřílel se Hanták a Zuberští dokázali dobře číst útoky Pražanů. Zubří záhy vedlo 5:3. Pak Dukla změnila obranný systém, ve 13. minutě Piskač srovnal na 6:6 a ve 20. minutě vedla Dukla o dvě branky 14:12. V tu chvíli podržel domácí Orság, který v brance vystřídal Malinu, a Zuberští opět vyrovnali. Co víc, po pěkném brejku Miky si Valaši v oslabení vzali zpět vedení 15:14. Pak další dvě branky mladého Miky a sedmička Stržínka a bylo to o tři 18:15. Ani time-out trenéra Pauzy nezvedl hru Dukly natolik, aby před přestávkou zkorigovala čtyřbrankovou ztrátu. Ve 39. minutě ale bylo vše jinak, soupeře zásluhou exZubřana Krupy dělil jen jediný gól 22:21. Pak ale dvě sedmičky a přesné střely Stržínka opět znamenaly navýšení skóre na straně Zubří na 25:21. Na začátku poslední čtvrtiny zápasu byli domácí na koni. Vysunuli obranu, získávali míče a ve 47. minutě vedli 30:24. Za stavu 31:25 deset minut před koncem sáhl dukelský kouč opět po oddechovém čase. Stržínek dostal osobního strážce, brankář Suchý si připsal úspěšné zákroky a Dukelští korigovali na 29:32. Zase ve vlastním oslabení Zuberští ale zvýšili svůj náskok (58. minuta 36:32), navíc Valachy držel Malina. Krupa sice přidal ještě svou třináctou branku v zápase, na tom, že si Valaši vychutnali standing ovation naplněné žluté haly, už ale nic nezměnil.