Neděle, 11 Září 2011 17:22

Lovosice tedy dostály papírovým předpokladům

Přes obrannou zeď Kovařík-Hradil se prosazovalo těžko. Přes obrannou zeď Kovařík-Hradil se prosazovalo těžko. Patrik Pátek

Tipgames Extraliga – 1. kolo

Lovosice – Přerov 28:23 (11:10)

logo-ct-4sport

Tam, kde loňská televizní házenkářská sezóna skončila, ta letošní začala, tedy na palubovce Lovosic. A skóre Severočechů v letošním ročníku nemohl otevřít nikdo jiný, než nejlepší střelec nejen družstva ale celé sezóny Jiří Motl. Po prvních sedmi minutách vedli domácí 4:1, potom ale ubylo na straně Přerova technických chyb a rozchytal se zkušený gólman Štolcar. Jeho výkon a rovněž dobrý výkon přerovské obrany bránil lovosickým spojkám v prosazení, a tak plnil přerovskou síť dlouho prakticky jen křídelník Motl. Až do konce prvního poločasu museli hosté stále dotahovat mírný náskok domácích. Hned v úvodu druhého poločasu ale Hanáci zásluhou nové posily Hastíka poprvé za zápas vedli. Opět do vedení poslali svůj celek mladičký Kolomazník s Komárkem. V závěru ale už omezenému kádru Přerova nestačily na Lovosické síly. Domácí se dostali do tempa, dařilo se jim přerušovat postupné útoky Přerova, trestat jejich chyby rychlými útoky a vytvořit si dostatečný šestibrankový náskok. Lovosice tedy dostály papírovým předpokladům, i když průběh zápasu zdaleka nebyl tak jednoznačný, jak se před utkáním očekávalo.

• Nejlepší střelci Lovosic: Motl 10, Landa 4, Šuma 3, Komárek 3
  • Nejlepší střelci Přerova: Hastík 10/2, Plšek 5, Kovařík 4
  • Sedmimetrové hody: 0/0 – 3/2
  • Vyloučení: vyloučení: 3 – 7 (ČK Valášek)
  • Rozhodčí: Brůna, Vostatek