Úterý, 08 Květen 2012 04:39

Jihočeši si odváží jedenáctibrankovou nálož

Tipgames extraliga – nadstavba 7. – 12. místo – 7. kolo

Brno – Třeboň 30:19 (16:11))

Začátek utkání přinesl atraktivní a rychlou házenou a v prvních minutách bylo skóre maximálně vyrovnané. V desáté minutě ale při přesilovce zavelel Hubáček do útoku a domácí si rychle vytvořili čtyřbrankoví náskok (9:5). Tehdy si Jiskra vybrala oddechový čas a po něm koncentrovanou hrou snížila manko na dvě branky 9:11. Na devíti vstřelených brankách se ale Jihočeši na dlouho zasekli a dali tak soupeři možnost odskočit na rozdíl sedmi gólů 16:9. Ve druhé půli pak už domácí jen potvrzovali svou převahu na hřišti. Výbornými zákroky se blýskl Bavlnka, domácí proměňovali vypracované šance a Třeboň nedokázala odpovídat. Házenkáři z jižních Čech nenastříleli za utkání ani dvacet branek a odváží si domů jedenáctibrankovou nálož.

• Nejslepší střelci domácích: Paseka 5, Korejčík 5, Zima 4
  • Nejlepší střelci hostů: Loskot 9/2, Kotlaba 4, Kubík 2, Zbíral 2
  • Sedmimetrové hody: 1/1 – 2/2
  • Vyloučení: 3 - 4
  • Rozhodčí: Hanák, Novák