Kopřivnice dvoubrankové vedení uhájila

Kopřivnice dvoubrankové vedení uhájila Foto Zdeněk Šrubař

Tipgames extraliga – nadstavba 7. – 12. místo – 7. kolo

Frýdek-Místek – Kopřivnice 32:34 (18:11)

Regionální derby s napínavým a nečekaným průběhem se odehrálo ve Frýdku. Hostující házenkáři tady o přestávce prohrávali o sedm branek, když jejich síť plnili především Mynář s Petrovským. Po celou první třicetiminutovku ztráceli Kopřivničtí alespoň tři, nejvíce pak sedm branek. O to velkolepější byl obrat, který se jim podařil ve druhém poločase. Na palubovku nastoupili jako vyměnění, jejich herní projev se výrazně zlepšil a postupně začali ukrajovat z náskoku domácího celku. Úsek utkání mezi 46. a 53. minutou vyhráli 7:1 a otočili tak nepříznivé skóre z 22:26 na 29:27. A toto rozhodlo. Frýdek sice ještě vyrovnal, hosté si však obratem vzali dvoubrankové vedení zpět a uhájili ho v dramatickém závěru utkání až do závěrečného klaksonu.

• Nejslepší střelci domácích: Dyba 6/5, Petrovský 5, Komárek 5
  • Nejlepší střelci hostů: Hanzelka 6, Stanislav 5, Frančík 5, Gřes 5/2
  • Sedmimetrové hody: 5/5 – 2/2
  • Vyloučení: 2 - 2
  • Rozhodčí: Králíček, Letev