Pátek, 11 Květen 2012 05:03

Skvělý obrat Lovosic ve druhém poločase

Tipgames extraliga – nadstavba 1. – 6. místo – 8. kolo, předehrávka

Lovosice – Jičín 30:23 (9:14)

Dva geograficky blízké celky se tentokrát utkaly na severu Čech v Lovosicích a dobře nastartovaní domácí, které přibrzdila až v minulém kole Karviná, opět bodovali. První poločas se jim ale vůbec nevydařil. Už po patnácti minutách prohrávali vysoko 8:3 a pětibrankové manko si odnášeli i do šaten. Zeman s Kvasničkou byli střelecky při chuti, ve druhém poločase se naopak rozstříleli lovosický Motl s Landou a poté, co domácí vyhráli prvních šest minut druhé půle 6:1, bylo vyrovnáno (15:15). Pak už sypali domácí kanonýři do branky soupeře střelu za střelou a druhou třicetiminutovku tak vyhráli 21:9. Celkově tak zvítězili vysoko rozdílem sedmi gólů. Skvělý obrat Lovosic ve druhém poločase tak znamenal i změnu v tabulce horní šestky – Severočeši přeskočili Jičín a okupují čtvrtou příčku.

• Nejslepší střelci domácích: Landa 7, Motl 6/1, Havlovec 4
  • Nejlepší střelci hostů: Zeman 5/3, Kraus 3, Vocásek 4
  • Sedmimetrové hody: 3/1 – 3/3
  • Vyloučení: 1 – 7
  • Rozhodčí: Kavulič, Skružný