Dukla dnes o jediný gól podlehla Karviné

Dukla dnes o jediný gól podlehla Karviné Foto Stanislav Hladík

Tipgames extraliga – nadstavba 1. – 6. místo – 8. kolo

Dukla – Karviná 26:27 (13:13)

Karviná sice občas klopýtne s celky, které jsou v tabulce nadstavby pod ní, bojovníky o titul ale dokáže pěkně potrápit a cestu za zlatem jim pořádně zkomplikovat. Dneska to dokázala na palubovce pražské Dukly. Utkání sice bylo velmi vyrovnané, téměř stále však ztrátu dotahovala Dukla, která se ne a ne dostat do tempa. Tradiční střelecké opory se nemohly chytit, družstvo držel v první půli spíš brankář Petržala. Ve 20. minutě dokonce domácí prohrávali 7:10. Řadu pokusů Dukly vychytali karvinští brankáři a domácí házenkáři pod tlakem vyrobili i několik technických chyb. Time-out trenéra Pauzy domácí trochu zvedl a o poločase tak svítilo na ukazateli zase vyrovnané skóre. Ve druhé půli ale opět vedení vzali do svých rukou házenkáři z Karviné a nervy pracovaly na obou stranách. Stejně jako v Zubří i proti Karviné pálil nejčastěji Krupa, a i jeho střely pomohly k opakovanému smazání ztráty Dukelských. Lefan však komplikoval dukelským střelcům cestu za úspěchem dobrými zákroky a zápas spěl k dramatickému závěru. Poslední desetiminutovku načali dobře domácí – po dlouhé době se chopili vedení (24:23). Poslední minuty pak byly velmi dramatické. Třetí dvouminutový trest s v zápalu boje vykoledoval Sliwka a Drápala pak Krupa ze sedmičky překonal. Dukla vedla o branku, Petrovský však neztratil nervy a stav vyrovnal. Hrdina hostů Lefan pak vychytal Šůstkův pokus a Vančo těsně před závěrečným klaksonem proměnil vítězný gól.

• Nejslepší střelci domácích: Kasner 6, Krupa 6/2, Šůstek 4, Mráz 4
  • Nejlepší střelci hostů: Vančo 5, Sliwka 5, Hastík 5
  • Sedmimetrové hody: 4/2 -2/1
  • Vyloučení: 4 – 9
  • Červená karta: Sviták - Sliwka, Kružík
  • Rozhodčí: Macho, Hájek