Duel skočil vítězstvím Karviné o dva body

Duel skočil vítězstvím Karviné o dva body Foto Ivo Dudek

Tipgames extraliga – nadstavba 1. – 6. místo – 9. kolo

Karviná – Zubří 31:29 (16:10)

Karvinská palubovka je pro házenkáře Baníku posvátná a domácí hráči byli ochotni vypustit na hřišti duši, jen aby největší regionální sok nemohl oslavit na jejich půdě mistrovský titul. Že cizí oslavy ve vlastní hale nestrpí, vzkázali Karvinští do Zubří už před zápasem a nezastrašily je ani čtyři autobusy žlutě oděných fanoušků, které valašský klub do Karviné vypravil. Předposlední utkání letošního ročníku a poslední domácí utkání Karvinští ovládli. Vlétli do zápasu s vervou a po deseti minutách vedli až překvapivě vysoko 7:2, po první čtvrtině vedli už o šest. V posledních deseti minutách poločasu se ale Zuberští zkoncentrovali a sedm minut před přestávkou snížili náskok domácích na tři branky (12:9). Do šaten si už ale zase odnášeli šestigólové manko. Rozdíl ve skóre se Zuberským nedařilo umazat ani ve druhé půli, i když ve 42. minutě se dotáhli opět na tři branky (19:16). Ostrostřelec Stržínek s exkarvisnkým Hantákem sice pálili s vervou a poměrně přesně, střelecký odpor Hastíka, Požárka a Petrovského však byl dostatečný, a tak si Karviná stále udržovala asi tříbrankový odstup. V poslední minutě se ale přece jen po střele Mičkala dotáhlo Zubří dokonce na rozdíl jediného gólu, vyrovnat ale nedokázalo. Naopak Petrovský potvrdil vítězství domácích jednatřicátou brankou.

• Nejslepší střelci domácích: Hastík 6, Krahulec 5, Požárek 4, Vančo 4, Chudoba 4
  • Nejlepší střelci hostů: Stržínek 8/1, Hanták 6, Šustáček 6
  • Sedmimetrové hody: 6/3 – 3/2
  • Vyloučení: 7 – 10
  • Červená karta: Kružík - Pernica
  • Rozhodčí: Horáček, Novotný