Hranice ve značně okleštěné sestavě

Foto ze hry Foto ze hry HBC Jičín

Tipgames Extraliga – 1. kolo

Jičín – Hranice 24:21 (11:10)

V „okleštěné“ sestavě jsme bez zraněného Z. Čadry a M. Indráka odjížděli do Jičína s odhodláním získat nějaký bod. Chyby a neproměněné šance byly obrázkem nervózního začátku prvního utkání letošního ročníku. Celý první poločas byl velmi vyrovnaný, Jičín sice vedl, ale my jsme soupeře nepustili do většího vedení a tak do šaten se odcházelo za velmi těsného vedení 11:10 pro Jičín.

Obrázek prvního poločasu se nezměnil ani v poločasu druhém. Dobrými zákroky se vyznačovali oba brankáři, ale útočná efektivita Jičínských byla lepší, my jsme nedokázali být tak důrazní a prosadit se. Naše křídla se nedostávaly k zakončení a v druhém poločase nám chyběla pestřejší kombinační hra v útoku a nepřesná střelba. Chyby v obraně byly dalším důvodem tříbrankového vedení Jičína a my až do konce utkání jen dotahovali. Ještě se nám podařilo snížit na rozdíl jedné branky, ale závěr utkání patřil opět Jičínským, kteří nakonec zvítězili 24:21.

Sestava: Kučerka, Fabián, Mahela P. 1, Brož 4, Ruber, Herda, Bajgar 3, Samiec J. 1, Galus 4/4, Šíra 2, Dolák, Weintritt 4, Lančí 2

• Nejlepší střelci Jičína: Kraus 7, Zeman 4/2, Babák T. 4
  • Nej. střelci Hranic: Brož 4, Weintritt 4, Galus 4/4
  • Sedmimetrové hody: 7/3 – 4/4
  • Vyloučení: 6 - 7
  • ČK: 52 min. Jíčín
  • Úspěšnost zákroků v brance: Kučerka Josef( Hranice) 44,2 %
  • Rozhodčí: Halada, Pavlát