Dukla umí třináctibrankový rozdíl

Holbein versus Petržala Holbein versus Petržala Foto Zdeněk Šrubař

Tipgames Extraliga – 1. kolo

Frýdek-Místek – Dukla 20:33 (8:15)

Poměrně jednoznačný průběh mělo utkání ve Frýdku, kam v úvodním kole nového ročníku zamířila Dukla. Skóre sice otevřel frýdecký Holbein, pak ale Dukla sedmi brankami v řadě ukázala, kdo je na hřišti pánem. Holbein byl dlouhou dobu jediný, kdo dokázal dostat míč do dukelské branky. Hosté zcela ovládli palubovku a první poločas vyhráli o sedm branek. Druhá třicetiminutovka se ve Frýdku už jen dohrávala. Hosté byli jasně lepší, přesto však potěšili Frýdečtí domácí fanoušky snahou nepříznivé skóre v závěru alespoň zkorigovat. Ze stavu 16:30 dokázali za posledních pět minut šňůrou několika branek skóre kosmeticky upravit na 19:30. Na ukazateli však nakonec stejně svítil vysoký třináctibrankový rozdíl.

• Nejlepší střelci Frýdku-Místku: Dyba 5/1, Holbein 5, Vacula 3
  • Nejlepší střelci Dukly: Kotrč 8/3, Horák 4, Sviták 4, Mráz 4, Lehocký 4
  • Sedmimetrové hody: 2/1 – 3/3
  • Vyloučení: vyloučení: 6 - 5
  • Rozhodčí: Nesvadba, Simu