Dukla je po dvou kolech stále bez bodu

Foto ze hry Foto ze hry Stanislav Hladík

Tipgames extraliga – 2. kolo)

Dukla – Jičín 22:23 (11:11)

Začátek utkání byl především soubojem brankářů. Veverka s Petržalou se předháněli v předvádění skvělých zákroků a diváci tak v úvodu neviděli mnoho branek. V 15. minutě to bylo 4:4. Potom se ujali Dukelští minimálního vedení, Jičín se sice rychle dotáhl, až do přestávky však byla Dukla stále o krok napřed. Vocásek s Babákem táhli Jičín za obratem v utkání, první poločas skončil remízou 11:11. Na začátku druhé půle se rychle ujali vedení házenkáři z Jičína – Vocásek byl střelecky opravdu při chuti. Než se Dukelští rozkoukali, prohrávali 11:15 a trenér Pauza bral ve 34. minutě druhé půle time-out. Jičínští mladíci byli k nezastavení, ostřelovali branku Petržaly ze všech stran a vytvořili svému týmu pětibrankový náskok. Deset minut před koncem Dukla korigovala na dvoubrankový rozdíl. Babákovu sedmičku pak ještě vychytal Petržala a hnal tak své spoluhráče k otočení zápasu. Vocásek se ale opět připomněl, stejně tak ale Konšel, mladíček z Litovle a Dukla už šlapala Jičínu na paty (20:21), tři minuty před koncem bylo vyrovnáno 22:22. Čtyřicet vteřin před koncem za vyrovnaného stavu bral trenér Babák oddechový čas. Na sebe to vzal Zeman a bylo to 22:23. Poslední slovo ještě měla Dukla. Konšel už ale jičínskou zeď nepropálil a Jičín veze z Dukly plný bodový zisk.

• Nejslepší střelci domácích: Kotrč 7/3, Konšel 4, Sviták 3
  • Nejlepší střelci hostů: Vocásek 7, Král 6, Babák 4/1, Zeman 4
  • Sedmimetrové hody: 3/3 - 4/1
  • Vyloučení: 3 - 2
  • Rozhodčí: Hanák, Novák