Neděle, 23 Září 2012 04:22

Zubřanům nelze upřít snahu

Tipgames extraliga – 3. kolo)

Zubří – Lovosice 24:27 (11:11)

Zubří, ve kterém došlo před sezónou k hráčskému i trenérskému zemětřesení hostilo v neděli před obědem Lovosice. Severočeši mají na začátku sezóny dobrou formu, to ukázali i v EHF poháru, kde prošli do druhého kola přes chorvatský HC Zamet. Co chybělo Zubřanům v útoku, snažili se dohnat koncentrovanou a tvrdou obranou. Na rychlé úniky Motla a Landy ale i přesto byli často krátcí. V 10. minutě poslal Zubří poprvé do vedení Třeštík. Prosazovat se kromě něj snažil hlavně Vyjídák a v bráně držel Zuberské Orság. Po dalších deseti minutách se celky ve vedení vystřídaly. Ze stavu 7:5 otočili Lovosičtí skóre čtyřbrankovou šňůrou na 7:9 a trenér Mičola bral time. Porada přinesla své ovoce. Zubří se dostalo zpět do hry, vyrovnalo na 9:9 a oddechový čas bral pro změnu Srba. O přestávce to bylo 11:11. Ve druhé půli zpočátku pokračovala přetahovaná o minimální náskok. Zhruba v 45. minutě ale oba celky šly do dvojnásobného oslabení a situaci zvládli lépe Lovosičtí. Čtyřmi brankami v řadě odskočili Zubří na rozdíl tří gólů. Právě kolem 50. minuty utkání se zápas rozhodoval. Zubřané ne a ne stáhnout čtyřbrankové manko. Zubřanům nelze upřít snahu, ale Lovosice řízené zkušeným Berkou už je nepustily ke zvratu v utkání. Stínem utkání je bohužel zranění kolena špílmachra Berky.

• Nejslepší střelci domácích: urka 8/2, Šustáček 4/1, Vyjídák 3
  • Nejlepší střelci hostů: Motl 11/4, Berka 5, Brecko 4
  • Sedmimetrové hody: 3/3 – 4/4
  • Vyloučení: 4 – 5
  • Rozhodčí: Hanák, Novák