Sobota, 06 Říjen 2012 20:39

Západočeši dokráčeli k vítězství

Momentka z utkání Plzeň - Kopřivnice Momentka z utkání Plzeň - Kopřivnice foto: Jaromír Pech

Tipgames extraliga – 5. kolo

Plzeň – Kopřivnice 37:25 (16:15)

Pětistovka diváků v plzeňské hale sledovala, jak Západočeši dokráčeli k druhému domácímu vítězství v sezóně. A byla to cesta opravdu bez větších překážek. Do 22. minuty sice hosté drželi s domácím celkem krok a několikrát dokonce o branku vedli, před přestávkou už ale převzali taktovku plzeňští házenkáři a zápas se začal odvíjet podle jejich diktátu. O přestávce to bylo ještě 16:15, po čtyřech brankách, kterými Linhart s Bečvářem otevřeli skóre druhého poločasu a na které Kopřivnice nenašla odpověď, to bylo už 20:16 a ve 41. minutě pak 25:17. Hosté už se nevzpamatovali. V závěru už nepřibývaly branky ani na konto nejúspěšnějšího kopřivnického střelce Rečka, a když poslední desetiminutovku prohráli hosté 7:5, uzavřelo se skóre zápasu na výsledku 37:25.

• Nejslepší střelci domácích: Bečvář 11, Linhart 10, Tonar 5
  • Nejlepší střelci hostů: Reček 7, Gřes 4/3, Střelec 4, Hojník 4/2
  • Sedmimetrové hody: 2/0 - 6/5
  • Vyloučení: 3 – 3
  • Rozhodčí: Kavulič, Točík