Neděle, 14 Říjen 2012 20:37

Bylo to velké drama s dobrým koncem

Tipgames extraliga – 6. kolo

Hranice – Jičín 27:26(12:12)

Tentokrát v naši obvyklou hrací dobu, v neděli 10:30, jsme poměřili síly s Jičínem, který doposud neprohrál. A jak bylo vidět po celý zápas, nechtěl ani od nás odjet s prázdnou. I když přijeli bez některých zraněných hráčů, měl tento tým pod vedením Aleše Babáka svou sílu. Jičínští pod taktovkou Tomáše Babáka si již po celý první poločas udržovali těsné vedení a my jsme jen dotahovali. Nedařilo se nám prosadit přes jičínskou obranu tak, jak bychom si představovali a když jsme si nějakou tu šanci vypracovali, stál v brance Veverka, který rány za svá záda tak jednoduše nepustil. Nakonec se nám podařilo zásluhou Čadry a Galuse srovnat na poločasových 12:12.

I druhý poločas byl velice vyrovnaný, ale větší agresivita jičínských hráčů a naše hra v oslabení vedla k jejich mírnému vedení, které narostlo ve 49 minutě až na tři branky. 10 minut před koncem jsme však zbraně nesložili a pustili se do závěrečného tlaku. Osobní obrana na Babáka, obětavé nasazení Brože v obraně, důležité zákroky Kučerky, využití naší přesilovky a branky Čadry se Stržníkem, to byly faktory, které vedly k obrácení stavu v náš prospěch. Naše vedení 26:25 dokázali Jičínští díky branky Babáka ještě srovnat, ale na poslední branku Brože z pivota již brankou neodpověděli a tak jsme se nakonec radovali po velkém boji ze zisku důležitých dvou bodů.

Jsme rádi, že jsme to opět dokázali společně s Vámi, věrnými fanoušky, kteří jste nás hnali dopředu a za to Vám patří na tomto místě veliký DÍK.

• Nejlepší střelci Hranic: Stržínek 5/2, Čadra 5, Tůma 4, Šíra 4
  • Nejlepší střelci Jičína: Babák 9/4, Brchaň 4, Weintritt 3
  • Úspěšnost zákroků: Kučerka 46% úspěšnost zásahů
  • Úspěšnost zákroků: Fabián -%
  • Sedmimetrové hody při hře: 2/2 – 3/3
  • Vyloučení: 10 - 7
  • Červená karta: Šíra,Bareš
  • Rozhodčí: Kavulič, Skružný