Neděle, 14 Říjen 2012 20:49

Dukla jednoznačně porazila Karvinou

Tipgames extraliga – 6. kolo

Dukla – Karviná 32:27 (18:11)

V televizním utkání proti sobě v neděli dopoledne nastoupily celky, které v uplynulých sezónách pravidelně okupovaly nejpřednější příčky tabulky a jejichž vzájemná měření vždy slibovala velké drama. Omlazený celek Karviné dnes ale neměl síly na výraznější vzdorování pražské Dukle, která do zápasu nastupovala rovněž oslabena o tři klíčové hráče. Náskok si začali domácí budovat hned v úvodních minutách, brzy vedli rozdílem čtyř až pěti gólů a Karviná jen těžko hledala odpověď na domácí sílu. Do šaten si odnášeli hosté už sedmibrankovou ztrátu. Na začátku druhého poločasu náskok Pražanů ještě narostl. Desetiminutovka mezi 40. a 50. minutou vyšla ale lépe hostujícímu celku. Desetibrankovou ztrátu korigovali zásluhou Vanča a Chudoby na šestibrankový rozdíl. Trenér Pauza bral oddechový čas a zastavil tak snižování karvinského manka. Dukla komplexně bránila a Karviná pod tlakem chybovala. Pět minut před koncem už bylo rozhodnuto. Dukla vedla průběžně o šest až osm branek. Vančo sice stále vykřesával jiskřičky naděje, ovšem už opravdu jen teoretické. Minutu před koncem stáhli Karvinští rozdíl na pouhých pět branek, víc se však hostujícímu celku nepodařilo. V prvním letošním měření těchto dvou celků tak vybojovala vítězství 32:27 Dukla.

• Nejslepší střelci domácích: Kotrč 7/3, Mráz 5, Šůstek 5
  • Nejlepší střelci hostů: Vančo 8, Mlotek 6, Chudoba 5/2
  • Sedmimetrové hody: 3/3 – 4/2
  • Vyloučení: 6 - 3
  • Rozhodčí: Horáček, Novotný