Radost Lovosických. Radost Lovosických. Alex Wipf

Tipgames Extraliga – 2. kolo

Dukla- Lovosice 24:24 (15:12)

logo-ct-4sport

Utkání loňského mistra s vicemistrem nepoznalo vítěze. Do zápasu výrazně lépe vstoupili domácí, vždyť hosté vstřelili první branku až za stavu 4:0 a to se ještě musel prosadit exdukelský Landa. Své loňské spoluhráče ale ani nepřibrzdil, ti dál velmi dobře bránili a prosazovali se v útoku ze všech postů (13. minuta. 8:2). Až pak se probudil loňský extrastřelec Motl, navíc šli domácí opakovaně „do pěti“, a tak se Severočechům dařilo korigovat (25. minuta 12:11). Posledních pět minut první půle pak bylo opět zcela v režii Dukly a výsledný tříbrankový náskok v poločase byl spravedlivým vyjádřením poměru sil na hřišti. I druhá půle byla dlouho v režii domácích. Opakovaně skóroval Lehocký i Kotrč a Dukla vedla až o šest branek (40. minuta 19:13). Hosté ale dřeli a dokázali korigovat, když často skórovali ze sedmimetrových hodů. Závěr utkání byl velmi tvrdý a vyhecovaný. Dukla vedla tři minuty před koncem 23:20, Lovosice však v infarktovém závěru dokázaly v čase 59:59 vyrovnat z ruky Jakuba Škvařila.