Neděle, 21 Říjen 2012 20:25

Zubří hrálo vabank ale marně

Momentka z utkání Plzeň - Zubří. Momentka z utkání Plzeň - Zubří. Foto Hynek Sladký

Tipgames extraliga - 7. kolo

Plzeň – Zubří 27:21 (9:11)

Zubřany v televizním utkání dlouho držel Orság, na dálku soupeřil s Motlíkem strážícím branku Plzně. Přes množství šancí kolem 10. minuty diváci mnoho branek neviděli, ať už díky zákrokům brankářů nebo díky střelecké nepřesnosti obou stran. Dlouho si udržovala Plzeň asi dvou až tříbrankový náskok, kolem 20. minuty ale začali Západočeši trochu chybovat a Zubří se trpělivou hrou dotáhlo na rozdíl gólu. Po oddechovém čase změnili Plzeňští obranný systém, ani pak se jim ale nepodařilo soupeři odskočit na větší rozdíl, naopak Zubří z ruky Bechného srovnalo na 8:8 pět minut před přestávkou. Minutu před koncem poločasu šli Vlaši dokonce do dvoubrankového vedení. Úvod druhé půle Plzni vyšel, po třech minutách hry bylo opět srovnáno. Zubří ale dokázalo využít plzeňského oslabení, dobrých zákroků Orsága a vybudovalo si záhy tříbrankové vedení. Potom ale přišla slabá chvilka týmu ze Zubří, ze stavu 13:16 otočili Plzeňští skóre na 22:18 a do konce zbývalo jen pět minut. Zubří hrálo vabank, ale Tonar s Bečvářem se prosazovali i na agresivní zuberskou obranu. Zubřany nepustili Západočeši v závěru už téměř k ničemu a pohlídali se možná vzhledem k průběhu zápasu až nečekaně vysoké vítězství.

• Nejslepší střelci domácích: Bečvář 6, Tonar 4/1, Horký 3, ŠIndelář 3
  • Nejlepší střelci hostů: Jurka 9, Večeřa 3, Horut 2, Bechný 2/1
  • Sedmimetrové hody: 2/1 – 3/1
  • Vyloučení: 3 - 4
  • Rozhodčí: Opava, Válek