Brno neodolalo Karvinské vichřici

Promění Diviš sedmičku Promění Diviš sedmičku Ivo Dudek

Tipgames Extraliga – 2. kolo

Karviná – Brno 37:23 (19:13)

V karvinské sportovní hale viděli diváci v obou dresech řadu ještě nedávných dorostenců. Věkový průměr obou celků asi jen málo překračuje 2O let. Domácí „mladé pušky“ ale nedaly těm s jihomoravské metropole žádnou šanci a s přehledem vysoko zvítězily. Od prvních minut se v zelenobílém domácím dresu prosazovali Mlotek s Krahulcem, když postupně navyšovali vedení (4:2., 7:4., 10:6). Střelecky odpovídat se hostům dařilo povětšinou jen z ruky Hubáčka, kterému sekundoval Kudla. V ostrém tempu domácí nepovolili ani do poločasu a do šaten se šlo za výrazného vedení 19:12. Ve druhé půli drželi hráči z Brna krok až do 53. minuty a stavu 30:22. Pak je ale smetla karvinská vichřice, a tak si na jih Moravy odvážejí až krutou čtrnáctigólovou porážku.

• Nejslepší střelci domácích: Mlotek 6, Vančo 5, Sliwka 5/1
  • Nejlepší střelci hostů: Večeřa 6, Hubáček 5, Kudla 4
  • Sedmimetrové hody: 5/3 – 3/1
  • Vyloučení: 4 - 5
  • Rozhodčí: Větrovský, Zych