Utkání mezi mistry ze Zubří a Karvinou

Jít skrz valašskou zeď! Jít skrz valašskou zeď! Foto Ivo Dudek

Tipgames extraliga – 9. kolo

Karviná – Zubří 29:27 (16:14)

Utkání mezi mistry ze Zubří a Karvinou bylo od úvodních minut maximálně vyrovnané. Od začátku však byli o krok napřed domácí házenkáři. V 10. minutě to bylo 6:4 pro Karvinou, pak ale čtyři rychlé branky z rukou zuberských Jurky a Bechného znamenaly obrat ve skóre na 6:8 a další výraznější vedení si vytvořili až ve 28. minutě Karvinští (16:13). O svém vítězství ale domácí rozhodli prakticky už v úseku hry mezi 36. a 43. minutou. Tehdy se Zuberským nedařilo zakončit a náskok domácích narostl na šest branek (22:16). Pak už Valaši jen stahovali manko, domácí si ale stále dokázali udržovat odstup tří, čtyř gólů. Závěrečnými dvěma brankami zkorigovali skóre Aspiridis s Randýskem a uzavřeli tak skóre na konečných 27:29. Stínem utkání je pak červená karta pro Jurku za úder do obličeje při obranném zákroku

• Nejslepší střelci domácích: Meca 6, Petrovský 6/2, Vančo 5
  • Nejlepší střelci hostů: Jurka 6/2, Bechný 4/2, Randýsek 4
  • Sedmimetrové hody: 2/2 -3/3
  • Vyloučení: 8 – 8
  • Červená karta: Hanish, Jurka
  • Rozhodčí: Kavulič, Skružný