Neděle, 11 Listopad 2012 20:36

Plzni patřilo tříbrankové vítězství

Vinkelhöfer proměnil proti Jičínu tři střely. Vinkelhöfer proměnil proti Jičínu tři střely. Foto Hynek Sladký

Tipgames extraliga – 9. kolo

Plzeň – Jičín 25:22 (13:13)

Utkání se příhodně neslo v rychlém tempu, kde jedna útočná akce stíhala druhou. Už po pěti minutách to bylo 3:3. V úvodu spolu střelecky soupeřili hlavně Babák s Bečvářem, úspěšnější byl ale dlouho tým Východočechů. Ve druhé půli první třicetiminutovky byl zápas velmi vyrovnaný. Hrálo se gól na gól. Když ve 24. minutě proměnil Babák svou třetí sedmičku, bylo to 10:10. V posledních minutách poločasu pak dotahovali jednobrankovou ztrátu povětšinou Jičínští, na přestávkových 13:13 vyrovnával v dresu hostů Drbohlav. Hned v úvodu druhé půle šli Plzeňští do dvoubrankového vedení. Ve 43. minutě už dělily týmy čtyři branky (21:17). Jičínským se nedařilo prosazovat se na západočeskou obranu a domácí házenkáři si udržovali čtyřbrankové vedení. Sedm minut před koncem se ale Jičín dostáhl na rozdíl jen dvou branek a následně i v oslabení ukrojil z plzeňského náskoku ještě branku (22:21). Zbývalo šest minut do konce, bylo vyrovnáno a domácí lavička brala time. Tonar pak dvěma rychlými brankami vrátil náskok do rukou domácích házenkářů a Motlík přispěl zkušeným zákrokem. Jičínským už se nepodařilo zvednout. Jiskřičku naděje vykřesával jen Kurial. Nakonec ale Plzni patřilo tříbrankové vítězství.

• Nejslepší střelci domácích: Bečvář 7/1, Tonar 4, Kust 3, Vinkelhöfer 3
  • Nejlepší střelci hostů: Babák 9/4, Rychna 3, Král 3, Weintritt 3
  • Sedmimetrové hody: 1/1 – 5/5
  • Vyloučení: 4 – 3
  • Rozhodčí: Brůna, Vostatek